Příjmy neututláte
Když se dnes porozhlédnete po reklamách na půjčky, možná vás zaujme nějaká ta nabídka nesoucí označení ‚bez doložení příjmů‘.
Něco takového může zaujmout leckoho. A logicky především ty, kdo jsou na tom finančně notně nevalně a kdo navíc mají dost možná i nějaké ty neblahé záznamy v registrech dlužníků. Protože je to vlastně nádherná představa, moci si někam přijít pro půjčku a nemuset při tom pracně prokazovat, zda vůbec budete později schopni něco z půjčených prostředků vrátit.
Ovšem kdo se při podobně znějící nabídce rozhodne o takovou půjčku zažádat, bude přece jenom poněkud zklamán. Protože navzdory jejímu názvu se tu poskytovatelé o doložení solventnosti a spolehlivosti žadatele zajímat budou. Budou chtít vědět, jak na tom dotyčný je, a budou to chtít mít černé na bílém.
A tak i pro produkt typu americká hypotéka bez dokládání příjmů budete coby podnikatelé muset mít a předložit poslední daňové přiznání, případně vystavené faktury nebo alespoň podnikatelský záměr. A pokud se tu vysloveně není čím chlubit, je užitečné a také možné sehnat si spoludlužníka, jenž potřebné příjmy má.
Při žádosti o spotřebitelský úvěr pak přicházejí ke slovu i jiné způsoby rovněž povinného prokázání příjmů:
- již zmíněné daňové přiznání
- vystavené faktury
- pracovní smlouva
- výplatní pásky
- výpisy z bankovních účtů
- rozhodnutí o přiznání některé sociální dávky
- rozhodnutí o vyměření důchodu
- příjmové doklady
- platné doklady o jiném existujícím příjmu
Ovšem ne vše stojí a padá s příjmy, a je proto třeba doložit i výdaje, aby mohlo být posouzeno, zda je žadatel schopen z těchto žít i splácet půjčku.
A teprve pak má člověk naději na nějakou tu hypotéku bez doložení příjmu nebo 100 % nebankovní hypotéku. U nichž sice nehrají příjmy žadatele tak významnou roli, ale přesto se musí prokázat.
Protože přece není možné půjčovat peníze lidem, u nichž je jasné, že je už nikdy nedokážou vrátit.