Nabourejte se do mobilu Huawei a získáte pět milionů korun
Hackeři jsou pro všechny vývojáře počítačů, smartphonů a systémů velkým problémem. Není proto divu, že se společnosti jako je Huawei právě na takové lidi obrací s prosbou o pomoc. Čínská firma jim nabízí finanční odměnu za to, když v jejich operačním systému typu Android najdou chybu. Více o mobilech Huawei na OnlineChlap.cz, kde najdete každých pár dní novinky z oblasti technologie, aut, zábavy i kariéry.
Bug Bounty
Tento termín označuje proces, při kterém vývojové společnosti přijdou s veřejnou výzvou pro jednotlivce. Ta spočívá právě v tom, že musí na dané internetové stránce, v mobilní aplikaci nebo operačním systému najít největší pochybení tak, aby vývojáři mohli svůj produkt na konkrétních místech zdokonalit, zvýšit jeho bezpečnost a zamezit tak úniku informací nebo peněz svých klientů.
V případě Huawei se nyní jedná o to, že se hacker musí nabourat do smartphonu s Androidem (Nova, Y9, Mate atd.), a to na dálku bez součinnosti s uživatelem daného modelu. To znamená, že to nesmí udělat přes odkaz, na který kliknete apod. Výzva má dvě části a každá z nich je jinak placená.
- Odměna při výše uvedeném nabourání: 220 tisíc dolarů.
- Odhalení problému s vysokým rizikem: až 110 tisíc dolarů.
Kopírování Applu
Totožný systém testování a odměn již dříve zavedla společnost Steva Jobse, Apple. Bug Bounty vznikl právě u nich a nyní ho již využívá celá řada firem. Apple nyní odměny zvýšil. Za tzv. zero-click hack, tedy vzdálené narušení nabízí částku až jednoho milionu dolarů. I takové částky jim ale stojí za to, aby spolehlivě odhalili svá slabá místa od lidí, kteří hledají zranitelnost systémů každý den.
Není se čemu divit, že tento systém využívá tolik lidí. Jedná se totiž o velice efektivní a přesný způsob, jak svůj produkt vylepšit. Není nic lepšího, než se chyby dozvědět od lidí, kteří se specializují na stejné postupy jako ti, kteří chtějí uživatele okrást. Je proto pravděpodobné, že popularita tohoto procesu bude nadále růst.