K čemu slouží krycí plachta na trampolínu
Není pochyb o tom, že jednou z nejoblíbenějších dětských atrakcí je trampolína. A zatímco dříve jsme ji našli pouze na poutích či podobných akcích, dnes si ji můžeme koupit prakticky v jakémkoliv obchodě.
Není tedy divu, že ji najdeme na mnoha zahradách, zvláště v případě rodin s dětmi. Koneckonců, poskytuje jim hodiny zábavy, při které si zároveň cvičí své motorické a pohybové dovednosti. A to se rozhodně vyplatí.
Ovšem jako u kteréhokoliv jiného zařízení chceme, aby nám co nejdéle vydrželo. Snažíme se tedy prodloužit jeho životnost. A jedním z prostředků, které nám k tomu mohou pomoci, je i krycí plachta na trampolínu.
V podstatě se jedná o silnější plastovou pokrývku, kterou můžeme přes trampolínu přehodit a celou ji tak zakrýt. Díky tomu bude chráněná před vlivy počasí, jako je déšť či kroupy, které by ji mohly poškodit. Zdálo by se tedy, že je vhodné ji použít vždy. Avšak skutečně je to nezbytné?
V první řadě je nutné si uvědomit, kde trampolínu skladujete a jak často ji používáte. Pokud ji máte po celou sezónu venku, protože na ní vaše děti denní skáčou, pak rozhodně není na škodu ji ochránit plachtou. Platí to zvláště v době letních bouřek, které mohou snadno přinést nejen silný vítr, ale i krupobití.
Ovšem na druhou stranu, pokud ji prakticky nepoužíváte, máte ji uloženou například v garáži či v kůlně, a vytahujete ji jen občas, pak je další kryt zbytečný – uvnitř bude stejně mnohem lépe chráněná, než by to dokázala krycí plachta.
V souvislosti s tím je potřeba zmínit ještě jednu věc: je jasné, že trampolíny nejsou celoroční zařízení. Proto je dobré je na zimu uskladnit někde uvnitř – mráz a hlavně sníh by jim totiž mohli hodně ublížit, a značně tak zkrátit jejich životnost.
Je tedy dobré si předem rozmyslet, jak svou trampolínu ochráníme, a podle toho se zařídit. Jen tak budeme mít jistotu, že nám skutečně vydrží dlouho.