Jak se liší průmyslová vrata od těch běžných
Každé dveře i vrata mají svůj účel. Tím je nejen umožňovat vstup oprávněným osobám, ale především zamezovat vniknutí osob neoprávněných. Za tímto účelem jsou vybaveny zámky nejrůznějších typů, které mají případné zloděje odradit a krádež jim znemožnit.
V poslední době nastal příliv zámků elektronických, ovládaných dálkově. Tento typ mají velmi často například průmyslová vrata. Ta patří k typům vstupů, které mají specifický účel a musí být konstruována podle přesně zadaných parametrů. Jaká je však jejich odlišnost od těch běžných, které najdeme například na garážích?
Jednoduše řečeno, jsou udělána z mnohem pevnějšího materiálu. Jejich úkolem je totiž střežit věci vysoké hodnoty, které najdeme například ve skladištích či továrnách. Mají větší odolnost nejen vůči vnějším vlivům, jako je například déšť, vítr, či teploty, ať už se jedná o horko či mráz, je také mnohem obtížnější jimi proniknout.
Částečně je to díky jejich zabezpečovacímu systému. Elektronický zámek znamená, že zde nenajdeme klíčovou dírku ani jiný slabý bod, který by šel při vloupání využít. Jsou navíc poměrně silné, takže proniknout jimi dát práci. A vzhledem k tomu, že tyto vstupy jsou obvykle navíc střeženy kamerami, je zloděj obvykle chycen ještě dřív, než stačí vrata nějak poškodit.
Na rozdíl od těch běžných se vytahují nahoru jako rolety, nikoliv do stran jak je běžné. To je další zabezpečovací prvek, který brání tomu, aby nezvané osoby pronikly dovnitř.
Můžeme se tedy ptát, když jsou tak dobré, proč nejsou používány všude. Odpověď je prostá: cena. Jsou zkrátka příliš drahé na to, aby si je běžný člověk mohl dovolit. Proto se obvykle spokojíme s běžným typem, který je ve většině případů dostačující.
Proto jsou průmyslová vrata v dnešní době prakticky pouze doménou velkoskladů či nejrůznějších výrobních závodů, které skrývají velmi hodnotné vybavení. Zajišťují tak majitelům klid v duši, že s velkou pravděpodobností nebudou vykradeni.